...
اخبار و رویدادها
اخبار و رویدادها

1396/11/14 شنبه

اپراتورها با صنعت پرداخت تعامل سازنده را آغاز کنند

مدیر عامل تجارت الکترونیک پارسیان ضمن منطقی دانستن تصمیم بانک مرکزی برای توسعه اپلیکیشن‌های پرداخت‌ موبایلی، گفت: با وجود اینکه با این تصمیم یکی از ابزارهای قابل دسترسی مردم حذف می‌‌شود، اما امنیت مهم‌ترین شاخص در صنعت پرداخت بوده و اولویت آن باید در نظر گرفته شود.
به گزارش واحد روابط عمومی عبدالعظیم قنبریان مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان ( تاپ) با اشاره به تصمیم اخیر بانک مرکزی در خصوص توسعه استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت موبایلی اظهارداشت: این تصمیم در زمان منطقی و در راستای تامین نیاز مردم اتخاذ شده است؛ ضمن اینکه مقدمه‌ای بجا برای اصلاح نظام کارمزد صنعت پرداخت است لذا وظیفه تمام اصحاب حوزه پرداخت و بانکی است که حمایت قاطع خود را از این تصمیم اعلام کنند.
 
وی افزود : امنیت، سهولت و سرعت کاربری و دسترس‌‌پذیری، ابعاد اصلی نیازهای مردم در حوزه پرداخت است . با وجود اینکه با این تصمیم یکی از ابزارهای قابل دسترسی مردم حذف می‌‌شود، اما امنیت مهم‌ترین شاخص در صنعت پرداخت بوده و اولویت آن باید در نظر گرفته شود. از طرفی با فراگیر شدن گوشی‌های هوشمند و اینترنت همراه و همچنین بلوغ اپلیکیشن‌های پرداخت، تمام ابعاد نیازهای مردم می‌‌تواند از این طریق برآورده شود.
 
مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان ( تاپ) ادامه داد : تجارت الکترونیک پارسیان با این رویکرد تمرکز اصلی خود را بر روی توسعه اپلیکیشن تاپ و سایر فناوری‌های نوین قرار داده است. از این رو این اقدام تاثیر منفی در این شرکت نداشته و کاربران همچون گذشته می‌توانند از سرویس‌های متنوع اپلیکیشن استفاده نمایند. وی گفت : اپلیکیشن تاپ هم اکنون سرویس های کاربردی نظیر کارت به کارت ، پرداخت قبض ، خرید شارژ ، خرید بسته اینترنت ، کمک به خیریه ، پرداخت جریمه و اخیرا امکان مانده گیری از حساب کارت های بانکی عضو شتاب را فراهم آورده که کاربران آن می توانند با امنیت و سهولت از آن استفاده کنند .
 
 قنبریان گفت: از سوی دیگر، این تصمیم که در راستای حفظ امنیت خدمات پرداخت بوده و می‌تواند فصل جدیدی از همکاری‌های میان اپراتورهای تلفن همراه که دارای شبکه گسترده ارتباطی هستند و شرکت‌های psp ایجاد و با تعامل سازنده این دو حوزه  نسبت به گسترش صنعت پرداخت در حوزه‌‌های امن‌تر اقدام کنند.

آدرس:
مرکز پاسخگویی مشتریان :
021-2318

مجری سایت: شرکت سیگما