...
اخبار و رویدادها
اخبار و رویدادها

1397/4/10 يكشنبه

در مجمع تصویب شد

تقسیم ۳۵۰ ریال سود به ازای هر سهم تاپ

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت تجارت الکترونیک پارسیان به تقسیم ۳۵۰ریال سود به ازای هر سهم رای داد.

روابط عمومی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان (تاپ) اعلام کرد : مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت روز شنبه ۹ تیر ماه سال ۹۷ با حضـور حدود ۸۸ درصد سهامـداران اعم از حقیقی و حقوقی جهت بررسی و تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند ماه سال ۹۶ برگزار شد.

ریاست این جلسه را آقای محمد رضا فقیری رئیس هیات مدیره تاپ بر عهده داشت و آقای زین العابدین گندم کار ،معاون مالی شرکت به عنوان دبیر مجمع، نمایندگان بانک پارسیان و بانک تجارت به عنوان ناظرین  به همراه نماینده سازمان بورس و نماینده بازرس و حسابرس قانونی شرکت، اداره این جلسه را بر عهده گرفتند.

در ابتدای جلسه جناب آقای مهندس عبدالعظیم قنبریان مدیر عامل شرکت ضمن تبریک فرارسیدن نوزدهمین سالگرد تاسیس تاپ، به ارائه گزارش عملکرد سال مالی ۹۶ و دستاوردهای شرکت پرداختند.

وی افزود : در پایان سال ۹۶،مجموع کارتخوان های فروشگاهی عملیاتی این شرکت برای بانک های طرف قرارداد مشتمل بر 22 بانک و موسسات مالی و اعتباری بالغ بر 880.000 دستگاه می باشد که از این میان 99797 پایانه، از نوع کارتخوان قابل حمل GPRS است.

مدیر عامل تاپ در گزارش خود اعلام نمود: بر اساس گزارش منتشر شده از سوی بانک مرکزی  از  مجموع کارتخوان های فروشگاهی دارای تراکنش شبکه پرداخت الکترونیکی کشور در پایان سال ۹۶ ،شرکت تاپ از سهم 13.99درصدی برخوردار بوده است.

وی همچنین خاطر نشان ساخت که فراوانی انواع کارت های پیش پرداخت و اعتباری صادره توسط شرکت در پایان سال ۹۶ با رشد 12.2درصدی در مقایسه با سال ۹۵ به تعداد 19.815.582 کارت بالغ گردیده است.

وی در ادامه گفت :  در سـال ۹۶، شـرکت تاپ مـوفق به جذب 2.322.410.712 تراکنش از طریق تمامی کانال های پذیرش (کارتخوان، موبایل و اینترنت ) گردیده که از این بین سهم تراکنش های پرداخت (خرید ،پرداخت قبض و خرید شارژ ) 2.154.696.464 تراکنش معادل۹۳ درصـد مجموع تراکنـش ها و سـهم تراکنش های مانده گیری 167.714.248 تراکنش، معادل ۷ درصد مجموع تراکنش ها بوده است. عملکرد شرکت در حوزه جذب تراکنش های پرداخت در پایان سال 96 به گونه ای بوده است که تاپ توانسته سهم 14.29 درصدی از بازار را به خود اختصاص دهد.

براساس توضیحات آقای قنبریان، شرکت تاپ توانسته است بودجه تراکنش اعلامی به سازمان بورس و اوراق بهادار را به میزان 114% در سال 96 محقق نماید. همچنین شرکت تاپ در سال 96  از رشدی معادل 53 درصد در جذب تعداد تراکنش کلیه درگاه های پرداخت نسبت به سال 95 برخوردار بوده است، این در حالیست که شبکه پرداخت طی این مدت رشد 35 درصدی داشته است.

درخصوص درگاه کارتخوان فروشگاهی ایشان اشاره نمودند که از مجموع تعداد تراکنش های شرکت در سال ۹۶ ،۸۹درصد معادل 2.063.219.809 تراکنش مربوط به تراکنش های کارتخوان های فروشگاهی بوده است، که این تراکنش ها رشدی معادل ۴۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ داشته است.

مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان افزود: که تراکنش های موبایلی این شرکت از تعداد ۵۲ میلیون تراکنش در سال 95 به تعداد ۱۵۰ میلیون تراکنش در سال 96 افزایش یافته است و ارزش ریالی این تراکنش ها از مبلغ ۳۸۸ میلیارد تومان در سال 95 به مبلغ ۱۲۱۲میلیارد تومان در سال 96رسیده است.

آقای قنبریان همچنین در ادامه گزارش خود از رونمایی سرویس های جدید اپلیکشن تاپ نظیر کیف پول همراه و امکان خرید بلیط هواپیما،قطار و خدمات بیمه تا ۲۵ تیر ماه ۹۷ خبرداد.

وی گفت :  شرکت تاپ موفق گردیده است که با شرکت پخش فرآورده های نفتی تفاهم نامه ای را به امضا رساند و برنامه ریزی نموده تا در آینده نزدیک تعداد ۱۰ هزار دستگاه با قابلیت دریافت اطلاعات کارت سوخت و انجام فرآیند پرداخت از طریق کارت بانکی مشتری وارد کشور نماید.

آقای قنبریان ادامه داد از دیگر فعالیت شرکت در حوزه سوخت می توان به استفاده از خودروهای سوخت رسان در سطح شهر تهران با  برند pido اشاره کرد که بدین ترتیب ایران تبدیل به پنجمین کشوری شد که توانسته از این تکنولوژی ادغامی صنعت سوخت رسانی و پرداخت استفاده نماید.

مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان افزود : این شرکت در جهت حفظ و نگهداری مشتریان ارزنده خود، سرویس های ارزش افزوده از قبیل بیمه (بیمه حوادث و تکمیلی درمان، صندوق فروشگاهی، اینترنت و ...) به پذیرنده هایی که تعداد تراکنش دستگاه های کارتخوان آنها از تعداد مشخصی بیشتر بوده را ارائه نموده است.

بنا بر گزارش های منتشر شده و برطبق صورت های مالی تصویب شده در مجمع عمومی، سود خالص تاپ در سال مالی ۹۶ مبلغ ۱۳۱۸میلیارد ریال بوده و درآمد حاصل از فروش کالا و ارائه خدمات کارت به مبلغ ۷۵۲۹ ریال اعلام شده است، همچنین سود قابل تخصیص به سهامداران به میزان ۱۰۵۱ میلیارد ریال می باشد.

گفتنی است سود حاصل شده به ازای هر سهم (شرکت اصلی) مبلغ ۴۸۳ ریال و سود حاصل شده به ازای هر سهم (تلفیق) ۳۵۸ ریال اعلام شده که در نهایت تقسیم ۳۵۰ ریال سود به ازای هر سهم معادل ۹۸ درصد سود حاصل شده (تلفیقی) به تصویب سهامداران رسید.

در ادامه، مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام با دستور جلسه تصمیم گیری در خصوص اصلاح اساسنامه شرکت بر اساس نمونه مصوب سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد.

همچنین روزنامه اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه های رسمی شرکت تاپ انتخاب شدند و شرکت دایا رهیافت نیز به عنوان شرکت بازرس و حسابرس قانونی برگزیده شد.


آدرس:
مرکز پاسخگویی مشتریان :
021-2318

مجری سایت: شرکت سیگما